Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРОНАЈДИ СЕ МЕЃУ ЧИТАТЕЛИТЕ

Go down

ПРОНАЈДИ СЕ МЕЃУ ЧИТАТЕЛИТЕ Empty ПРОНАЈДИ СЕ МЕЃУ ЧИТАТЕЛИТЕ

Пишување  majstorce62 Чет Јан 17, 2008 7:01 pm

Секој еден читател, кога се соочува со нов наслов, на истиот му приоѓа со љубопитство да открие што се крие меѓу кориците на книгата. Секој од нас, додека читаме, своето љубопитство не го фокусира на исти вредности во делото: некој ја претпочита содржината, некој стилот, некој градењето на ситуциите, некој пак, едноставно се соживува со одреден лик во делото и додека го чита преживува исто што и ликот со кој се соживеал.
Во која група читатели спаѓаш ти? На што најмногу посветуваш внимание додека читаш едно дело?
majstorce62
majstorce62
Супер модератор
Супер модератор

Број на мислења : 132
Популарност :
ПРОНАЈДИ СЕ МЕЃУ ЧИТАТЕЛИТЕ Left_bar_bleue100 / 100100 / 100ПРОНАЈДИ СЕ МЕЃУ ЧИТАТЕЛИТЕ Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот