Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Јавен блам

Go down

Јавен блам Empty Јавен блам

Пишување  Дрља Чет Јан 17, 2008 7:44 pm

Епа не се срамете и споделете некоја случка кога јавно сте се избламирале lol!
Дрља
Дрља
Nov член
Nov член

Број на мислења : 34
Популарност :
Јавен блам Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Јавен блам Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Јавен блам Empty Re: Јавен блам

Пишување  Дрља Чет Јан 17, 2008 7:49 pm

Еве јас ќе го пробијам мразот cheers
Пред 2 год. додека се симнував по скали на ФЗФ се лизнав и се стркалав до приземје додека сите околу мене ги слушав како се дават од смеење, со оглед на тоа дека беше сесија имаше прилично добра цифра од студенти околу мене така да тоа го приложувам како БЛАМ бр.1 на листата од бламови.
п.с. За време на спустот никој не беше повреден (дурио ни јас) Laughing lol! Laughing
Дрља
Дрља
Nov член
Nov член

Број на мислења : 34
Популарност :
Јавен блам Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Јавен блам Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Јавен блам Empty Re: Јавен блам

Пишување  majstorce62 Сре Јан 23, 2008 12:22 am

Дали е бламирање ако на работа отидеш со наопаку облечена блуза? Е, ако е, неколкупати ми се има случено...
majstorce62
majstorce62
Супер модератор
Супер модератор

Број на мислења : 132
Популарност :
Јавен блам Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Јавен блам Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Јавен блам Empty Re: Јавен блам

Пишување  majstorce62 Сре Јан 23, 2008 1:37 am

Еднаш, во брзање, сам си наточив гориво за моторчето од бензинската пумпа. Му ставив масло и го сипав во резервоарот. Се обидов да го стартувам ништо...Уште неколкупати и пак - ништо... Го ставив во брзина и го туркав, го туркав, додека душата низ нос не ми излезе... Ми доаѓаше да го полијам со горивото и да го запалам. Има струја, има гориво а не сака да „запали“.
Помина еден човек и застабна да ми помогне.Испушти од горивото на троарот, го помириса и ми рече
„Твојот мотор масина од трактор има или...“
Зошто, го прашав
С му ставил нафта.
majstorce62
majstorce62
Супер модератор
Супер модератор

Број на мислења : 132
Популарност :
Јавен блам Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Јавен блам Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Јавен блам Empty Re: Јавен блам

Пишување  Дрља Чет Јан 24, 2008 3:47 pm

majstorce62 напиша:Еднаш, во брзање, сам си наточив гориво за моторчето од бензинската пумпа. Му ставив масло и го сипав во резервоарот. Се обидов да го стартувам ништо...Уште неколкупати и пак - ништо... Го ставив во брзина и го туркав, го туркав, додека душата низ нос не ми излезе... Ми доаѓаше да го полијам со горивото и да го запалам. Има струја, има гориво а не сака да „запали“.
Помина еден човек и застабна да ми помогне.Испушти од горивото на троарот, го помириса и ми рече
„Твојот мотор масина од трактор има или...“
Зошто, го прашав
С му ставил нафта.

Laughing lol!
Дрља
Дрља
Nov член
Nov член

Број на мислења : 34
Популарност :
Јавен блам Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Јавен блам Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Јавен блам Empty Re: Јавен блам

Пишување  stara Нед Јан 27, 2008 10:13 pm

majstorce62 напиша:Дали е бламирање ако на работа отидеш со наопаку облечена блуза? Е, ако е, неколкупати ми се има случено...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
A dali e blamiranje da si stanesh, da si se oblecish, nashminkash i otidesh do rabota...a tamu samo dezuren od tehnicki personal i na prashanjeto-Shto deneska, sabota vie na rabota, ne kazaa deka ke imate nekoj seminar, nema ushte nikoj dojdeno? muckash, guckash i ne znaesh shto da kazesh?

stara
Nov член
Nov член

Број на мислења : 18
Популарност :
Јавен блам Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Јавен блам Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-25

Вратете се на почетокот Go down

Јавен блам Empty Re: Јавен блам

Пишување  luckyboy Нед Јан 27, 2008 10:19 pm

HEHEH SEA MI TEKNA JAS SO NAPRAVIV PRED EDNA GODINA! HEHEEHE VAKA: SI DOJDOV OD UCILISTE BEV OD SABAJLE I KAJ 12 SATOT KOGA SI DOJDOV SI LEGNAV I ZASPAV. I KAJ 7 (19)SATOT VECERTA STANUVAM I KO GLEDAM 7 SATOT I KIZNAJ SO MI TEKNA ZABORAJV DEKA E NAVECER GLEDAM NADVOR ISTO KO SABAJLE VREMETO KO DA SE RAZDENUVA SE OBLEKUVAM SPREMAM CANTATA NAMENE KNIGITE SE I ODAM NADVOR I ZAMINUVAM NA UCILISTE I E SLUSAM BABAMI VIKA SASE SASE KAJ SI TRGNAL I I VIKAM ABE NA UCILISTE KAJ MOZI DA ODAM VO 7 SATO I TAA MI VIKA SO TI E MORE NE E SABAJLE Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy SUM SE GAZEL POSLE OD SMEEJNE CELA NEDELA
luckyboy
luckyboy
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 48
Age : 30
Локација : Prilep
Популарност :
Јавен блам Left_bar_bleue61 / 10061 / 100Јавен блам Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Јавен блам Empty Re: Јавен блам

Пишување  majstorce62 Нед Јан 27, 2008 10:49 pm

stara напиша:
majstorce62 напиша:Дали е бламирање ако на работа отидеш со наопаку облечена блуза? Е, ако е, неколкупати ми се има случено...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
A dali e blamiranje da si stanesh, da si se oblecish, nashminkash i otidesh do rabota...a tamu samo dezuren od tehnicki personal i na prashanjeto-Shto deneska, sabota vie na rabota, ne kazaa deka ke imate nekoj seminar, nema ushte nikoj dojdeno? muckash, guckash i ne znaesh shto da kazesh?

Se slucuva i toa... gazenje od smeenje
majstorce62
majstorce62
Супер модератор
Супер модератор

Број на мислења : 132
Популарност :
Јавен блам Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Јавен блам Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Јавен блам Empty Re: Јавен блам

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот