-ВОЦОТЕКА-

Go down

-ВОЦОТЕКА- Empty -ВОЦОТЕКА-

Пишување  luckyboy on Чет Јан 17, 2008 2:03 pm

Во овој пост некој добар виц flower flower flower flower flower
luckyboy
luckyboy
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 48
Age : 28
Локација : Prilep
Популарност :
-ВОЦОТЕКА- Left_bar_bleue61 / 10061 / 100-ВОЦОТЕКА- Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

-ВОЦОТЕКА- Empty Re: -ВОЦОТЕКА-

Пишување  luckyboy on Чет Јан 17, 2008 4:27 pm

Се сретнуваат две циганчиња:
- Што си бе толку блед, да не си болен?
- Не бе. Мајка ми ми го изми лицето
luckyboy
luckyboy
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 48
Age : 28
Локација : Prilep
Популарност :
-ВОЦОТЕКА- Left_bar_bleue61 / 10061 / 100-ВОЦОТЕКА- Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

-ВОЦОТЕКА- Empty Re: -ВОЦОТЕКА-

Пишување  luckyboy on Чет Јан 17, 2008 4:28 pm

име

1.Како се викаш?
2.Ко татко ми.
1.Како се вика татко ти?
2.Ко мене.
1.А вие двајцата како се викате?
2.Исто.
luckyboy
luckyboy
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 48
Age : 28
Локација : Prilep
Популарност :
-ВОЦОТЕКА- Left_bar_bleue61 / 10061 / 100-ВОЦОТЕКА- Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

-ВОЦОТЕКА- Empty Re: -ВОЦОТЕКА-

Пишување  luckyboy on Чет Јан 17, 2008 4:28 pm

Како полицаец прави вино?
- И дава на кравата да јаде грозје, па после ја молзи!
luckyboy
luckyboy
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 48
Age : 28
Локација : Prilep
Популарност :
-ВОЦОТЕКА- Left_bar_bleue61 / 10061 / 100-ВОЦОТЕКА- Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

-ВОЦОТЕКА- Empty Re: -ВОЦОТЕКА-

Пишување  luckyboy on Чет Јан 17, 2008 4:29 pm

Трпе мортус пијан оди на лекар.
- А бе докторе, градиве ме болат.
- Да не си паднал случајно?
- Не бе докторе...
- Да не си спиел гол, па да те фати промаја?
- Не бе докторе...
- А бе ти, пијан да не си?
- Малку бе докторе...
- Е па од шанкот те болат градите!
luckyboy
luckyboy
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 48
Age : 28
Локација : Prilep
Популарност :
-ВОЦОТЕКА- Left_bar_bleue61 / 10061 / 100-ВОЦОТЕКА- Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

-ВОЦОТЕКА- Empty Re: -ВОЦОТЕКА-

Пишување  majstorce62 on Нед Јан 27, 2008 11:04 pm

Sgeta polcaec vo civilka vo planinata i naiduva na ovcar so stado.
-Ako pogodam sto si po profesija, ke mi dades li edna ovca - go prasal
-Vazi, se soglasil ovcarot.
-Ti si ovcae _ rekol policaesot.
-Bravo!- rekol ovcarot,- Izberi si edna od stdoto.
Policaecot si izbral i trgnal da si odi
-Ako pogodam sto si ti po profesija, ke mi ja vratis li ovcta? - mu viknal ovcarot.
-Aj, da vidam! - rekol policaecot.
-Ti si policaec vo civilka! -
-Kako pogodi!?
- Paod tolkavo stado ovci, samo policaec moze da se fati za kuceto! - rekol ovcarot i si go vratil kuceto nazad.
majstorce62
majstorce62
Супер модератор
Супер модератор

Број на мислења : 132
Популарност :
-ВОЦОТЕКА- Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-ВОЦОТЕКА- Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

-ВОЦОТЕКА- Empty Re: -ВОЦОТЕКА-

Пишување  stara on Пон Јан 28, 2008 12:24 am

Precekuva Sv. Petar umrena zena pred vratite na rajot i ja prashuva:
-Kolku pati si go izneverila mazot?
-Niednash!
-Aaa, tebe ti e mestoto vo zlatnata soba!
Doaga vtora i nejze isto ja prashuva, a taa sramezlivo odgovara
-Samo ednash!
Sv. Petar, misli malku i i vika:
Ednash, ko ni ednash, ajde ti vo srebrenata soba!
Doaga tretata, nasminkana, sredena i Sv. Petar i nejze isto ja prashuva, a ovaa mu odgovara:
- E, Petre,Petre, zar ti mislish deka jas imav vreme za broenje?
Sv. Petar ja gushna i i vika:
-Tebe ti e mestoto vo mojata soba!

stara
Nov член
Nov член

Број на мислења : 18
Популарност :
-ВОЦОТЕКА- Left_bar_bleue3 / 1003 / 100-ВОЦОТЕКА- Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

-ВОЦОТЕКА- Empty Re: -ВОЦОТЕКА-

Пишување  Admin on Вто Јан 29, 2008 9:14 pm

Разговараат две првоодделенчиња:
"Татко ми е голем плашливко"- вели едното.

"Зошто?"- прашува другото.
"Секогаш кога мајка ми не е дома, се плаши да
спие сам и спие кај сосетката."

_________________
I'm the best
-ВОЦОТЕКА- Kiko21312
Admin
Admin
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 144
Популарност :
-ВОЦОТЕКА- Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-ВОЦОТЕКА- Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-15

Преглед на профилот на членот http://mkdforum.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

-ВОЦОТЕКА- Empty Re: -ВОЦОТЕКА-

Пишување  Admin on Вто Фед 12, 2008 4:26 pm

Си биле двајца македонци во војна и едниот рекол пази мина,а другиот
Да те еба ако минеш

_________________
I'm the best
-ВОЦОТЕКА- Kiko21312
Admin
Admin
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 144
Популарност :
-ВОЦОТЕКА- Left_bar_bleue100 / 100100 / 100-ВОЦОТЕКА- Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-15

Преглед на профилот на членот http://mkdforum.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

-ВОЦОТЕКА- Empty Re: -ВОЦОТЕКА-

Пишување  Stef4e on Саб Фед 16, 2008 8:20 pm

Човек јади јаболко и поминува полицаец
Човекот-да ти продадам семки од тоа ти иди умот
Полицаецот-ајде дај да купам
Полицаецот ги купува семките и после оди пак кај човекот
И му вика абе јас 1 кило јаболка ќе кубеф со тие што ти ги дадоф парите и
Човекот му вика па гледаш од семките ти иде умот
Stef4e
Stef4e
Senior
Senior

Male Број на мислења : 130
Age : 23
Локација : Македонија/прилеп
Популарност :
-ВОЦОТЕКА- Left_bar_bleue1 / 1001 / 100-ВОЦОТЕКА- Right_bar_bleue

Registration date : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

-ВОЦОТЕКА- Empty Re: -ВОЦОТЕКА-

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот