Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

преку државна матура до реални вредности

Go down

преку државна матура до реални вредности Empty преку државна матура до реални вредности

Пишување  majstorce62 Чет Јан 24, 2008 5:04 pm

Нема никакви двојби - Државната матура влегува во нашиот образовен систем. Како што е замислена, ветува објективност во вреднувањето на знаењето и запишување на факултет според вистинската вредност на ученикот, а не според должината на раката на тато ,или на некој неговпријател?
Ќе биде ли така и во практиката, или пак ќе се пронајдат некои дупчиња во законот? study study
Кој чита ќе научи многу. Кој ќе научи многу многу ќе знае.Кој знае многу добива - ќотек!
Шега беше!
majstorce62
majstorce62
Супер модератор
Супер модератор

Број на мислења : 132
Популарност :
преку државна матура до реални вредности Left_bar_bleue100 / 100100 / 100преку државна матура до реални вредности Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот