Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ivona Talevska alijas Vecer protiv policijata

Go down

Ivona Talevska alijas Vecer protiv policijata Empty Ivona Talevska alijas Vecer protiv policijata

Пишување  stara Саб Јан 26, 2008 3:14 pm

Deneshen napis vo vecer, koj predizvika lavina negoduvanje kaj citatelite, a i baranje zakonite da vazar za site.
Немој по глави друже плави!
ВЕЧЕР, пред некој ден, објави приказна и фотографии за Пајак службата и сообраќајците кои се во придружба. Објави и вест за прекршок на сообраќаец и Пајак службата - кога Пајакот испуштил возило пред кафе Тренд и заедно со сообраќаецот избегале од настанот. За пар дена дојде одмаздата


Завчера, во четвртокот околу 14 часот, во Центарот на Скопје пред кафе барот Тренд сообраќаец запира фоторепортер на ВЕЧЕР кој во моментот врши службена работа - фотографирање на Пајак служба додека подига возило.

Фоторепортерот е запрен во вршење на службената работа и побарана му е лична карта. Фоторепортерот Наке Батев вади службена прес-легитимација и му ја дава на полицаецот на увид. Но, полицаецот сообраќаец решил да стане шериф, па не ја признава легитимацијата, и му пишува казна на Батев за неносење лична карта. За тоа време фоторепортерот е оневозможен да работи и фотографира, бидејќи Пајакот си работи, и го напушта местото на настанот.

Се случува кавга. Бидејќи настанот е веднаш пред Редакцијата на ВЕЧЕР доаѓаат уредничката Ивона Талевска и адвокатката на ВЕЧЕР, Анита Бегова.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
-Dali policajcite pogreshno gi svatile nasokite od premierot za ednakov tretman na site?

stara
Nov член
Nov член

Број на мислења : 18
Популарност :
Ivona Talevska alijas Vecer protiv policijata Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Ivona Talevska alijas Vecer protiv policijata Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-25

Вратете се на почетокот Go down

Ivona Talevska alijas Vecer protiv policijata Empty Re: Ivona Talevska alijas Vecer protiv policijata

Пишување  majstorce62 Нед Јан 27, 2008 9:36 am

Полицијата во суштина е коретна.Тоа се луге кои си ја знаат работата, Но има исклучоци и меѓу нив, ископмексирани и фрустрирани говеда,кои поуписмени облекоа униформа (како лавчиња си купија дипломи) па не занаат што да прават „со власта“ што од небо им падна в раце.
Пак ке нагласам, генерално полицајците се коректни.
majstorce62
majstorce62
Супер модератор
Супер модератор

Број на мислења : 132
Популарност :
Ivona Talevska alijas Vecer protiv policijata Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ivona Talevska alijas Vecer protiv policijata Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Ivona Talevska alijas Vecer protiv policijata Empty Re: Ivona Talevska alijas Vecer protiv policijata

Пишување  orlov Вто Јан 29, 2008 1:34 am

stara напиша:Deneshen napis vo vecer, koj predizvika lavina negoduvanje kaj citatelite, a i baranje zakonite da vazar za site.
Немој по глави друже плави!
ВЕЧЕР, пред некој ден, објави приказна и фотографии за Пајак службата и сообраќајците кои се во придружба. Објави и вест за прекршок на сообраќаец и Пајак службата - кога Пајакот испуштил возило пред кафе Тренд и заедно со сообраќаецот избегале од настанот. За пар дена дојде одмаздата


Завчера, во четвртокот околу 14 часот, во Центарот на Скопје пред кафе барот Тренд сообраќаец запира фоторепортер на ВЕЧЕР кој во моментот врши службена работа - фотографирање на Пајак служба додека подига возило.

Фоторепортерот е запрен во вршење на службената работа и побарана му е лична карта. Фоторепортерот Наке Батев вади службена прес-легитимација и му ја дава на полицаецот на увид. Но, полицаецот сообраќаец решил да стане шериф, па не ја признава легитимацијата, и му пишува казна на Батев за неносење лична карта. За тоа време фоторепортерот е оневозможен да работи и фотографира, бидејќи Пајакот си работи, и го напушта местото на настанот.

Се случува кавга. Бидејќи настанот е веднаш пред Редакцијата на ВЕЧЕР доаѓаат уредничката Ивона Талевска и адвокатката на ВЕЧЕР, Анита Бегова.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
-Dali policajcite pogreshno gi svatile nasokite od premierot za ednakov tretman na site?Ништо не е погрешно сватено, се е тендециозно затоа што полицајците и кога не се на служба уживаат дас бидат дежурни шерифи...........
orlov
orlov
Grupa
Grupa

Број на мислења : 78
Популарност :
Ivona Talevska alijas Vecer protiv policijata Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Ivona Talevska alijas Vecer protiv policijata Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-18

Вратете се на почетокот Go down

Ivona Talevska alijas Vecer protiv policijata Empty Re: Ivona Talevska alijas Vecer protiv policijata

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот