Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ!

Go down

ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ! Empty ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ!

Пишување  luckyboy Сре Јан 30, 2008 2:43 am

1. Забранета е секаква навреда помеѓу членовите на форумот било верска припадност, расна и сл...
2. Забрането е копирање на содржини од еден форум на нашиот.
3. Забрането е поставување на секаков вид на секслуална содржина каде сто во кадар се малолетници.
4. Забрането е спамирање т.е пишување на едно мислење во повеќе нови теми.
5. Забрането е рекламирање на некој web страни каде што има опасност од вирус!
6. Да се поставуваат само проверени програми или некои датотеки, доколку се забележи вирус во некоја од тие датотеки ќе биде отстранета без консултација со лицето сто ја поставило.
7. Тој што ќе се истакне како најактивен член на форумов и има добри постови на одредени теми од форумот ќе биде потенцијален таргет за добивање на чин модератор на таа тема.


ДОКОЛКУ НЕКОЈ АДМИН САКА ДА ДОДАДЕ НЕШТО ИЛИ ИЗМЕНИ ВО ПРАВИЛАТА МОЖЕ СЛОБОДНО ДА ГО НАПРАВИ ТОА!
luckyboy
luckyboy
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 48
Age : 30
Локација : Prilep
Популарност :
ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ! Left_bar_bleue61 / 10061 / 100ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ! Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ! Empty Re: ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ!

Пишување  Admin Сре Јан 30, 2008 5:10 pm

Isto taka!
-забранени се на местата за аватари вулгарни содржини
-забранени се теми и одговори со вулгарни содржини
-корисничкото име не смее да биде со лоши содржини
-потписот да не биде вулгарем.
-да нема навреди помеѓу членовите на форумот
-сите оние членови на овој форум што не ги почитуваат овие правила ке бидат банирани од страна на админит на некое време.За модераторите

-мора да бидат редовни
-мора да го пазат форумов од навреди и вулгарности
-мора да ги слушаат админите.
секој модератор мора да има МСН или Скајп...


Сите оние модератори што не го почитуваат ова нема да бидат веќе модератори!

_________________
I'm the best
ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ! Kiko21312
Admin
Admin
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 144
Популарност :
ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ! Left_bar_bleue100 / 100100 / 100ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ! Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-15

https://mkdforum.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ! Empty Re: ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ!

Пишување  Admin Пон Фед 18, 2008 4:21 pm

i kje gi molam site членови да пишуваат на македоски,а не на латиница,а ако некој има Виндовс 98....нема проблем.

_________________
I'm the best
ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ! Kiko21312
Admin
Admin
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 144
Популарност :
ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ! Left_bar_bleue100 / 100100 / 100ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ! Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-15

https://mkdforum.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ! Empty Re: ПРАВИЛА НА ФОРУМОТ!

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот