Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Народни поговорки

Go down

Народни поговорки Empty Народни поговорки

Пишување  Admin Сре Фед 06, 2008 7:55 pm

Ајде кажете некоја народна поговорка

_________________
I'm the best
Народни поговорки Kiko21312
Admin
Admin
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 144
Популарност :
Народни поговорки Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Народни поговорки Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-15

https://mkdforum.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Народни поговорки Empty Re: Народни поговорки

Пишување  Admin Сре Фед 06, 2008 7:56 pm

кој рано рани 2 среки граби

_________________
I'm the best
Народни поговорки Kiko21312
Admin
Admin
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 144
Популарност :
Народни поговорки Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Народни поговорки Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-15

https://mkdforum.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Народни поговорки Empty Re: Народни поговорки

Пишување  Stef4e Саб Фед 16, 2008 5:45 pm

работата го краси човекот а мрзата го гнаси.
Stef4e
Stef4e
Senior
Senior

Male Број на мислења : 130
Age : 25
Локација : Македонија/прилеп
Популарност :
Народни поговорки Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Народни поговорки Right_bar_bleue

Registration date : 2008-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Народни поговорки Empty Re: Народни поговорки

Пишување  Stef4e Пет Фед 22, 2008 2:06 am

убавиот збор железни врати отвора
Stef4e
Stef4e
Senior
Senior

Male Број на мислења : 130
Age : 25
Локација : Македонија/прилеп
Популарност :
Народни поговорки Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Народни поговорки Right_bar_bleue

Registration date : 2008-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Народни поговорки Empty Re: Народни поговорки

Пишување  Stef4e Пет Фед 22, 2008 2:06 am

Другарчето со пари не се купува и не се продава другар4ето со љубов се стекнува
Stef4e
Stef4e
Senior
Senior

Male Број на мислења : 130
Age : 25
Локација : Македонија/прилеп
Популарност :
Народни поговорки Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Народни поговорки Right_bar_bleue

Registration date : 2008-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Народни поговорки Empty Re: Народни поговорки

Пишување  Stef4e Пет Фед 22, 2008 2:07 am

на лагата и се кратки нозете
Stef4e
Stef4e
Senior
Senior

Male Број на мислења : 130
Age : 25
Локација : Македонија/прилеп
Популарност :
Народни поговорки Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Народни поговорки Right_bar_bleue

Registration date : 2008-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Народни поговорки Empty Re: Народни поговорки

Пишување  Stef4e Пет Фед 22, 2008 2:08 am

Се учи се додека си жив
Stef4e
Stef4e
Senior
Senior

Male Број на мислења : 130
Age : 25
Локација : Македонија/прилеп
Популарност :
Народни поговорки Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Народни поговорки Right_bar_bleue

Registration date : 2008-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Народни поговорки Empty Re: Народни поговорки

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот