Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Колку cm е висок најситниот жив организам?

Go down

Колку cm е висок најситниот жив организам? Empty Колку cm е висок најситниот жив организам?

Пишување  hacko Чет Јан 17, 2008 12:02 pm

Колку cm е висок најситниот жив организам?
hacko
hacko
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 37
Локација : C:\WINDOWS\system32
Популарност :
Колку cm е висок најситниот жив организам? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Колку cm е висок најситниот жив организам? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-15

Вратете се на почетокот Go down

Колку cm е висок најситниот жив организам? Empty Re: Колку cm е висок најситниот жив организам?

Пишување  Дрља Чет Јан 17, 2008 3:55 pm

Nanoarchaeum equitans, организмот е откриен од научна подморница северно од Исланд, дијаметарот на овој микроб е 400 n/m но во исто време е и најмалиот клеточен геном содржејќи само 500.000 ДНК секвенци (нуклеотидни базни парови) affraid За да дојдете до поимот колку е мал овој микроб ќе го спомнам само фактот дека човекот има околу 3 билиони ДНК секвенци Shocked
Дрља
Дрља
Nov член
Nov член

Број на мислења : 34
Популарност :
Колку cm е висок најситниот жив организам? Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Колку cm е висок најситниот жив организам? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Колку cm е висок најситниот жив организам? Empty Re: Колку cm е висок најситниот жив организам?

Пишување  Admin Чет Јан 31, 2008 4:45 pm

Појма немам искрено!!!

_________________
I'm the best
Колку cm е висок најситниот жив организам? Kiko21312
Admin
Admin
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 144
Популарност :
Колку cm е висок најситниот жив организам? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Колку cm е висок најситниот жив организам? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-15

https://mkdforum.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Колку cm е висок најситниот жив организам? Empty Re: Колку cm е висок најситниот жив организам?

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот