Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Милионер....

Go down

icon Милионер....

Пишување  Stef4e Нед Фед 24, 2008 1:09 am

ајде да играме милионер дај кажете некои прашања.....
Stef4e
Stef4e
Senior
Senior

Male Број на мислења : 130
Age : 25
Локација : Македонија/прилеп
Популарност :
Милионер.... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Милионер.... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-02-16

Вратете се на почетокот Go down

icon Re: Милионер....

Пишување  Stef4e Нед Фед 24, 2008 1:22 am

која година било илинденското востание

а. 1903
б. 1945
в. 1921
г. 1925
Stef4e
Stef4e
Senior
Senior

Male Број на мислења : 130
Age : 25
Локација : Македонија/прилеп
Популарност :
Милионер.... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Милионер.... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-02-16

Вратете се на почетокот Go down

icon Re: Милионер....

Пишување  qwerty Нед Фед 24, 2008 5:11 pm

а)1903
Кој е главен град на Калифорнија?
а)Сан Франциско
б)Лос Анџелес
в)Сакраменто
г)Сан Диего
qwerty
qwerty
Moderator
Moderator

Male Број на мислења : 52
Age : 26
Локација : Штип
Популарност :
Милионер.... Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Милионер.... Right_bar_bleue

Registration date : 2008-02-08

http://gornodupeni.myminicity.com

Вратете се на почетокот Go down

icon Re: Милионер....

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот