Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

На колку планети досега се претпиставувало дека има живот?

Go down

На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Empty На колку планети досега се претпиставувало дека има живот?

Пишување  hacko Чет Јан 17, 2008 12:03 pm

На колку планети досега се претпиставувало дека има живот?
hacko
hacko
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 37
Локација : C:\WINDOWS\system32
Популарност :
На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-15

Вратете се на почетокот Go down

На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Empty Re: На колку планети досега се претпиставувало дека има живот?

Пишување  anthony Чет Јан 17, 2008 5:08 pm

Seriozno - se ushte se pretpostavuva samo za edna , bar kolku shto jas znam.Se raboti za Mars.
Za drugite ne sme vo moznost nitu da pretpostavime - iako ima nekoj metodi - kakp sto e sledenje na energetska disipacija bi bila mozen pokazatel za pretpostavka,
anthony
anthony
Nov член
Nov член

Број на мислења : 16
Популарност :
На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Left_bar_bleue16 / 10016 / 100На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Empty Re: На колку планети досега се претпиставувало дека има живот?

Пишување  majstorce62 Сре Јан 23, 2008 12:17 am

Врз основа на конфигурацијата на теренот на Марс поставена е теорија дека на оваа планета имало водени пространство, од ранг на океани. Тоа ја произведува и тезата дека на оваа планета имало и жив свет, но во каков облик - останува отворено прашањето, како што останува отворено и прашањето што се случилио со водата, каде исчезнала... Можеби е нашата, на Земјата, кој ќе да го знае...


Последната промена е направена од на Чет Јан 24, 2008 7:49 pm. Мислењето е променето 1 пати
majstorce62
majstorce62
Супер модератор
Супер модератор

Број на мислења : 132
Популарност :
На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Empty Re: На колку планети досега се претпиставувало дека има живот?

Пишување  Monuska Чет Јан 24, 2008 7:17 pm

Samo za na Mars se pretpostavuva kolku sto znam, i mislam deka veke dosta pretpostavuvame redno e da najdeme vistinski vonzemjanci
Monuska
Monuska
Nov член
Nov член

Female Број на мислења : 11
Age : 31
Популарност :
На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Left_bar_bleue6 / 1006 / 100На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Empty Re: На колку планети досега се претпиставувало дека има живот?

Пишување  majstorce62 Чет Јан 24, 2008 7:56 pm

Monuska напиша:Samo za na Mars se pretpostavuva kolku sto znam, i mislam deka veke dosta pretpostavuvame redno e da najdeme vistinski vonzemjanci

Ти си храбра девојка, штом копнееш по средба со нив. Јас како мува без глава би побегнал од некое малецко, зелено суштество со антени на главата.
majstorce62
majstorce62
Супер модератор
Супер модератор

Број на мислења : 132
Популарност :
На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Empty Re: На колку планети досега се претпиставувало дека има живот?

Пишување  Monuska Пет Јан 25, 2008 12:32 am

majstorce62 напиша:
Monuska напиша:Samo za na Mars se pretpostavuva kolku sto znam, i mislam deka veke dosta pretpostavuvame redno e da najdeme vistinski vonzemjanci

Ти си храбра девојка, штом копнееш по средба со нив. Јас како мува без глава би побегнал од некое малецко, зелено суштество со антени на главата.

Pa vidi vaka... ne velam deka jas sakam da gi najdam ... zosto i ne sakam bas... ama koga veke postojano slusame takvi prikazni ubavo bi bilo koga bi se potvrdile. Interesno ke bide da begame dvajcata od maleckite sustestva neli?
Monuska
Monuska
Nov член
Nov член

Female Број на мислења : 11
Age : 31
Популарност :
На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Left_bar_bleue6 / 1006 / 100На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Empty Re: На колку планети досега се претпиставувало дека има живот?

Пишување  majstorce62 Пет Јан 25, 2008 11:35 am

Да, интересно.Само облечи си патичиња од ветер. Да те носат побрзо. И едни за мене најди, ако можеш!
majstorce62
majstorce62
Супер модератор
Супер модератор

Број на мислења : 132
Популарност :
На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

На колку планети досега се претпиставувало дека има живот? Empty Re: На колку планети досега се претпиставувало дека има живот?

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот