Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е?

Go down

Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Empty Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е?

Пишување  hacko Чет Јан 17, 2008 12:04 pm

Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е?
hacko
hacko
Administrator
Administrator

Male Број на мислења : 37
Локација : C:\WINDOWS\system32
Популарност :
Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-15

Вратете се на почетокот Go down

Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Empty Re: Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е?

Пишување  anthony Чет Јан 17, 2008 3:09 pm

Temava e dosta seriozna. Prashanjeto e pomalku naivno. Dali Aleksandar Makedonski e navistina Makedonec? Pa se razbira deka e, Antichki Makedonec. Toa nikoj ne go spori. jocolor
anthony
anthony
Nov член
Nov член

Број на мислења : 16
Популарност :
Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Left_bar_bleue16 / 10016 / 100Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Empty Re: Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е?

Пишување  majstorce62 Чет Јан 17, 2008 5:08 pm

Сер согласувам дека прашањето е помалку наивно и непотребно, бидејќи самата референца Македонски повеќе од очигледно укажува дека е Македонец. Но ако мислиш на тезата дали ние сме директно колено на оваа огромна историска фигура, тоа е сосема друго прашање. Но јас не би сакал да дебатирам, бидејќи ниту историјата како наука нема цврсти докази за оваа тема ( на пример, јазикот на кој зборувале Античките Македонци). Сепак, иако по малку е наивно Very Happy формулирана темата, нека си ја, можни се повеќе правци на дебатирање.
majstorce62
majstorce62
Супер модератор
Супер модератор

Број на мислења : 132
Популарност :
Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Empty Re: Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е?

Пишување  Lady Blue Пет Јан 18, 2008 1:10 am

Hahahahahaha, ne me cepkaj tamu zasto partal ke se napravime so ovie koi mislat deka se direkni potomci na Aleksandar Makedonski Laughing
Lady Blue
Lady Blue
Nov член
Nov член

Број на мислења : 14
Популарност :
Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Empty Re: Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е?

Пишување  naemnik Пет Јан 18, 2008 11:22 am

Nikoj ne e direkten potomec na Antichkite Makedonci.

Samite Antichki Makedonci bile eden MIX na Narodi koj razvile svoja sopstvena Kultura.

Niti pak Bioloshki e Zdravo da bidesh Direkten Potomok na Antichkite Makedonci, bidejki site ke bideme vo taj sluchaj Klonovi, i ke izgledame Kako Kreteni.

Ama pak da se negira udelot na Antichkite Makedonci vo Modernata Makedonska Nacija e isto tolku Absurdna kako i da se veli deka sme Direktni Potomci.

Zlatna Sredina.

naemnik
Nov член
Nov член

Број на мислења : 5
Популарност :
Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Empty Re: Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е?

Пишување  majstorce62 Сре Јан 23, 2008 11:23 pm

Lady Blue напиша:Hahahahahaha, ne me cepkaj tamu zasto partal ke se napravime so ovie koi mislat deka se direkni potomci na Aleksandar Makedonski Laughing

Аман, бе, малку Грците не прават партал на оваа тема, па и ние ли да се правиме?
Што ќе остане на нас?
majstorce62
majstorce62
Супер модератор
Супер модератор

Број на мислења : 132
Популарност :
Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Empty Re: Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е?

Пишување  orlov Нед Јан 27, 2008 7:41 pm

majstorce62 напиша:
Lady Blue напиша:Hahahahahaha, ne me cepkaj tamu zasto partal ke se napravime so ovie koi mislat deka se direkni potomci na Aleksandar Makedonski Laughing

Аман, бе, малку Грците не прават партал на оваа тема, па и ние ли да се правиме?
Што ќе остане на нас?

мајсторче, уште си малечко,
атињаните не прават партал на оваа тема, но не точно ние дека сами се правиме партал на оваа тема. Ние само докажуваме или поточно ја будиме свеста кај заспаните македонци.
orlov
orlov
Grupa
Grupa

Број на мислења : 78
Популарност :
Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-18

Вратете се на почетокот Go down

Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Empty Re: Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е?

Пишување  majstorce62 Нед Јан 27, 2008 10:01 pm

More, orle golemo...Jas ne rekov deka se pravime, tuku da ne se pravime i da dejstvuvame kako edno telo, a ne razdvoeni!
Dejstvuvas po refleksija na postot nad mojot! study
majstorce62
majstorce62
Супер модератор
Супер модератор

Број на мислења : 132
Популарност :
Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Empty Re: Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е?

Пишување  mozesk Пон Јан 28, 2008 2:24 pm

Александар е многу голем, а ние премногу мали...Каде е логиката на наследните гени, знае ли некој?

mozesk
Nov член
Nov член

Број на мислења : 7
Age : 31
Популарност :
Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Empty Re: Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е?

Пишување  orlov Вто Јан 29, 2008 1:53 am

majstorce62 напиша:More, orle golemo...Jas ne rekov deka se pravime, tuku da ne se pravime i da dejstvuvame kako edno telo, a ne razdvoeni!
Dejstvuvas po refleksija na postot nad mojot! study


е, внучко така се согласувам Very Happy
orlov
orlov
Grupa
Grupa

Број на мислења : 78
Популарност :
Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-18

Вратете се на почетокот Go down

Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Empty Re: Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е?

Пишување  winer Нед Мар 02, 2008 7:13 pm

temava e dobra.ama edno e sigurno:ALEKSANDAR MAKEDONSKI E MAKEDONEC

winer
Nov член
Nov член

Број на мислења : 3
Age : 27
Популарност :
Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-03-02

Вратете се на почетокот Go down

Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е? Empty Re: Дали ќе успееме да докажеме дека Александар Македонски е македонец и дали навистина е?

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот