Како се облекувате за на работа?

Go down

Како се облекувате за на работа? Empty Како се облекувате за на работа?

Пишување  NiNa on Чет Јан 17, 2008 2:41 pm

Dokolku ste vraboteni,kakov e vasiot imidz vo osnov na rab mesto?
dali mozebi se nosite najednostavno,patiki i farmercinja,ili sukna ili pantolomi,ili pak moderno helanki so tunika sitni detalji i visoki potpetici?
ova prasanje vazi i za mazite samo so isklucok na visokite potpetici Wink

_________________
* * * LoVe Is NoT mEaSuReD bY hOw YoU fEeL...bUt hOw ThE oThEr PeRsOn FeElS.. * * *
NiNa
NiNa
Moderator
Moderator

Female Број на мислења : 62
Age : 25
Локација : Скопје
Популарност :
Како се облекувате за на работа? Left_bar_bleue40 / 10040 / 100Како се облекувате за на работа? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-16

http://www.idividi.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Како се облекувате за на работа? Empty Re: Како се облекувате за на работа?

Пишување  anthony on Чет Јан 17, 2008 6:50 pm

Preferiram Casual image.
No ponekogash koga protokolot bara od mene odelo...koga se mora sve se moze Smile
Pa i togash pak odam vo Hugo Boss Smile
anthony
anthony
Nov член
Nov член

Број на мислења : 16
Популарност :
Како се облекувате за на работа? Left_bar_bleue16 / 10016 / 100Како се облекувате за на работа? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Како се облекувате за на работа? Empty Re: Како се облекувате за на работа?

Пишување  Lady Blue on Пет Јан 18, 2008 1:00 am

Cista klasika - imame uniformi, a koga ne sme vo nea spored standardite- palto, kosula i pantaloni (iako ponekogas ke se zainaetam pa ke oblecam i suknja Laughing )
Lady Blue
Lady Blue
Nov член
Nov член

Број на мислења : 14
Популарност :
Како се облекувате за на работа? Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Како се облекувате за на работа? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Како се облекувате за на работа? Empty Re: Како се облекувате за на работа?

Пишување  majstorce62 on Чет Јан 24, 2008 4:45 pm

Кога сум во гаража облекувам строго комбинезон
кога сум в канцеларија, пак исто само малку помодерно и поелитно.
majstorce62
majstorce62
Супер модератор
Супер модератор

Број на мислења : 132
Популарност :
Како се облекувате за на работа? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Како се облекувате за на работа? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Како се облекувате за на работа? Empty Re: Како се облекувате за на работа?

Пишување  orlov on Вто Јан 29, 2008 2:21 am

NiNa напиша:Dokolku ste vraboteni,kakov e vasiot imidz vo osnov na rab mesto?
dali mozebi se nosite najednostavno,patiki i farmercinja,ili sukna ili pantolomi,ili pak moderno helanki so tunika sitni detalji i visoki potpetici?
ova prasanje vazi i za mazite samo so isklucok na visokite potpetici Wink


Додека работев немав имиџ, затоа што унифорната секогаш е показатаел за еднообразност.
orlov
orlov
Grupa
Grupa

Број на мислења : 78
Популарност :
Како се облекувате за на работа? Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Како се облекувате за на работа? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-18

Вратете се на почетокот Go down

Како се облекувате за на работа? Empty Re: Како се облекувате за на работа?

Пишување  Stef4e on Вто Фед 19, 2008 2:12 pm

NiNa напиша:Dokolku ste vraboteni,kakov e vasiot imidz vo osnov na rab mesto?
dali mozebi se nosite najednostavno,patiki i farmercinja,ili sukna ili pantolomi,ili pak moderno helanki so tunika sitni detalji i visoki potpetici?
ova prasanje vazi i za mazite samo so isklucok na visokite potpetici Winkлол ами ние што не одиме на работа тука на училиште се облекуваме ко за в чаршија и по тренерки
Stef4e
Stef4e
Senior
Senior

Male Број на мислења : 130
Age : 24
Локација : Македонија/прилеп
Популарност :
Како се облекувате за на работа? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Како се облекувате за на работа? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Како се облекувате за на работа? Empty Re: Како се облекувате за на работа?

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот