Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Контрацепција

Go down

Контрацепција Empty Контрацепција

Пишување  NiNa Чет Јан 17, 2008 5:08 pm

Сепак се работи за здравје, нели?


Историјата на контрацепцијата е многу долга, но е превентивна контрола на плодноста, спречување на ширење на полови болести како и зачувување на несакана бременост, било кај адолесценти било кај веќе постоечки родители..
Во денешно време на современа наука, достапнст на информации и нивна примена ќе се потрудам да ви напишам средства за контрацепција и нивна примена, кои исти информации можете да си го добиете од вашиот гинеколог кога се работи за покомплицирани заштити.

Со текот на годините неизбежно заштитувајки се од модербните болести направени се многу заштитно супстанци кои налагаат одередена предпазливост и нивна постојана примена..
Ке се судриме со супстанции со примена само кај жената и супстанции со примена кај мажот..
Одредените даден примери се за ваша безбедност од несакани болести кои ќе ви ги наведам ви друга тема како и превенција од несакана бременост.

_________________
* * * LoVe Is NoT mEaSuReD bY hOw YoU fEeL...bUt hOw ThE oThEr PeRsOn FeElS.. * * *
NiNa
NiNa
Moderator
Moderator

Female Број на мислења : 62
Age : 26
Локација : Скопје
Популарност :
Контрацепција Left_bar_bleue40 / 10040 / 100Контрацепција Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-16

http://www.idividi.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот