Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kој странски јазици ги знаете?

Go down

Kој странски јазици ги знаете? Empty Kој странски јазици ги знаете?

Пишување  NiNa Чет Јан 17, 2008 10:47 pm

Кој?Јас ги знам македонскиот српскиот и англискиот и нешто од бугарскиот.

_________________
* * * LoVe Is NoT mEaSuReD bY hOw YoU fEeL...bUt hOw ThE oThEr PeRsOn FeElS.. * * *
NiNa
NiNa
Moderator
Moderator

Female Број на мислења : 62
Age : 26
Локација : Скопје
Популарност :
Kој странски јазици ги знаете? Left_bar_bleue40 / 10040 / 100Kој странски јазици ги знаете? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-16

http://www.idividi.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Kој странски јазици ги знаете? Empty Re: Kој странски јазици ги знаете?

Пишување  majstorce62 Сре Јан 23, 2008 6:44 pm

Кога ми велеа да учам странски јазици, јас одговарав „Што, да си го потценувам мајчинскиот!? Не доаѓа во предвид! Зошто Англичаните и другите странци не учат македонски јазик!? Е, од инает и јас не учам!„
Ама инаетот бил лоша работа...
Учете странски јазици - со секој јазик заменувате еден човек!
majstorce62
majstorce62
Супер модератор
Супер модератор

Број на мислења : 132
Популарност :
Kој странски јазици ги знаете? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Kој странски јазици ги знаете? Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот