Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Штетноста на солариумите

Go down

Штетноста на солариумите Empty Штетноста на солариумите

Пишување  NiNa Нед Јан 20, 2008 7:36 pm

Навистина е прекрасно во зима тенот на една девојка или жена да има убава бронзена боја,како што во лето најчесто луѓето поцрнуваат на плажа.Но,скоро на сите нас ни е познато штетното влијане на сонцето,ако претераме со сончање во летниот период.Најверојатно никој не се запрашал дали солариумите што се почесто се користат се штетни за човечката кожа.Со жалење морам да констатирам дека во последно време огромни се заболувањата здобиени од употребата на солариумите.Солариумите со еден збор можат да предизвикуваат тешки форми на рак на кожата.Затоа иако се прекрасни девојките или жените со бронзен тен,сепак треба да повнимаваат на начинот на кој го добиваат тој тен, бидејќи нивната кожа изложена на зраците од солариумот понекогаш може да се оштети или да заболе од рак.

_________________
* * * LoVe Is NoT mEaSuReD bY hOw YoU fEeL...bUt hOw ThE oThEr PeRsOn FeElS.. * * *
NiNa
NiNa
Moderator
Moderator

Female Број на мислења : 62
Age : 26
Локација : Скопје
Популарност :
Штетноста на солариумите Left_bar_bleue40 / 10040 / 100Штетноста на солариумите Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-16

http://www.idividi.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Штетноста на солариумите Empty Re: Штетноста на солариумите

Пишување  majstorce62 Чет Јан 24, 2008 4:47 pm

Ако ја убедиш во ова, мислам, дека е вистина, ќе те честам !
majstorce62
majstorce62
Супер модератор
Супер модератор

Број на мислења : 132
Популарност :
Штетноста на солариумите Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Штетноста на солариумите Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-17

Вратете се на почетокот Go down

Штетноста на солариумите Empty Re: Штетноста на солариумите

Пишување  orlov Вто Јан 29, 2008 2:28 am

NiNa напиша:Навистина е прекрасно во зима тенот на една девојка или жена да има убава бронзена боја,како што во лето најчесто луѓето поцрнуваат на плажа.Но,скоро на сите нас ни е познато штетното влијане на сонцето,ако претераме со сончање во летниот период.Најверојатно никој не се запрашал дали солариумите што се почесто се користат се штетни за човечката кожа.Со жалење морам да констатирам дека во последно време огромни се заболувањата здобиени од употребата на солариумите.Солариумите со еден збор можат да предизвикуваат тешки форми на рак на кожата.Затоа иако се прекрасни девојките или жените со бронзен тен,сепак треба да повнимаваат на начинот на кој го добиваат тој тен, бидејќи нивната кожа изложена на зраците од солариумот понекогаш може да се оштети или да заболе од рак.


Да, ама таа боја во зимски услови да ја имаат добиено на некоја планина во комбинација снег и сонце, а под влијание на солариумот.
orlov
orlov
Grupa
Grupa

Број на мислења : 78
Популарност :
Штетноста на солариумите Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Штетноста на солариумите Right_bar_bleue

Registration date : 2008-01-18

Вратете се на почетокот Go down

Штетноста на солариумите Empty Re: Штетноста на солариумите

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот