Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

сервери за на кантер 1.6

Go down

icon1 сервери за на кантер 1.6

Пишување  Stef4e Пон Фед 18, 2008 8:37 pm

знаете ли некои добри сервери?Еве за cs 1.6

89.190.205.222:27015 MANIA Team Fortress 2 Server #1
89.190.205.222:27016 MANIA Team Fortress 2 Server #2
89.190.205.222:27017 MANIA Team Fortress 2 Server #3
gore.man1a.com:27015 MANIA 1.6 Gore #1 SuperHero [SaveXP]
gore.man1a.com:27016 MANIA 1.6 Gore #2 SuperHero [SaveXP]
87.116.86.34 Cs.Man1ak#4 Classic
MANIA CSS Deathmatch #1 89.190.205.235
MANIA CSS Deathmatch #2 89.190.205.235
MANIA WarCraft 3 #1 89.190.205.238:27015
MANIA WarCraft 3 #2 89.190.205.238:27016
MANIA WarCraft 3 #3 89.190.205.238:27017
-за сите МАНИА сервери потребен е посебен античит на cs.man1a.com
SprintNet Deathmatch 62.162.73.105:27016
SprintNet Classic 62.162.73.105:27015
BoNet 85.30.116.67:27015
CS @ KAJGANA 87.230.24.207:27015
CS2 @ KAJGANA 87.230.24.207:27020
Infel #1 62.162.92.228:27015
Infel #2 62.162.92.228:27016
KDS KabelNet Deathmatch 62.162.153.49:27017
KDS KabelNet GunGame 62.162.153.49:27016
KDS KabelNet Classic 62.162.153.49:27017
KGB Alfa 82.117.194.227:27015
KGB Beta 87.250.37.114:27015
Koliba 212.200.164.17:27015
Macedonia Online server – mol 212.110.95.74:27015
MAX Deathmatch #1 195.26.159.86:27020
MAX Deathmatch #2 195.26.159.86:27019
MAX GunGame #1 195.26.159.82:27017
MAX GunGame #2 195.26.159.82:27018
MAX PUBLIC #1 195.26.159.82:27015
MAX PUBLIC #2 195.26.159.82:27016
MAX PUBLIC #3 195.26.159.82:27019
Silvermoon Public 87.250.37.114:27010
89.149.225.91:27015
www.game-monitor.com <- пребарувач на сервери
Stef4e
Stef4e
Senior
Senior

Male Број на мислења : 130
Age : 25
Локација : Македонија/прилеп
Популарност :
сервери за на кантер 1.6 Left_bar_bleue1 / 1001 / 100сервери за на кантер 1.6 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-02-16

Вратете се на почетокот Go down

icon1 Re: сервери за на кантер 1.6

Пишување  -X- Manager Пет Мај 02, 2008 8:22 am

Да е ве нов deathmatch server:

cs-zone.ath.cx:27020

-X- Manager
Nov член
Nov член

Број на мислења : 1
Age : 39
Популарност :
сервери за на кантер 1.6 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100сервери за на кантер 1.6 Right_bar_bleue

Registration date : 2008-05-02

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот